PINOLA

KUCHNIA NA WIDOKU

Pinola to restauracja łącząca z powodzeniem kuchnię włoską, tradycyjną i fine dining. Pinola to klimat, gwar i spektakl otwartej kuchni. To miejsce nietypowe, z dala od Rynku, w osiedlowym „blaszaku”, jednak tętniące życiem. Tworzą ją młodzi, ambitni kucharze wyróżnieni pięciokrotnie w Żółtym Przewodniku Gault&Millau.

Obecny szef kuchni: Yassin Bugajny.

Absolwent Technikum Gastronomicznego we Wrocławiu. Pracował w Radisson Blu Hotel (*****) we Wrocławiu, jako Chef de Partie i Sous Chef w latach 2005-2013, pod okiem wybitnych szefów kuchni Piotra Pabisiaka i Piotra Lisiewskiego. Następne 5 lat spędził w Fretheim Hotel we Flam (Norwegia), jako Junior Sous Chef u szefa kuchni Bjarte Finne. Ukończył kurs dla trenerów organizowany przez Carlson Rezidor Hotel Group. Uczestniczył w szkoleniach prowadzonych przez Christophera Williama Davidsena, zdobywcę trzech statuetek w konkursie Bocuse d’Or. Ponadto brał udział w wielu konkursach, m.in. Polish Prestige Hotel, Martell, Bonduelle, Kulinarny Rajd Mistrzów.
Motywy kuchenne, które stosuje w swoich daniach, to połączenie kuchni nowoczesnej i dawnych przepisów kuchni tradycyjnej, praca na wysokiej jakości produktach i nieoczywiste połączenia smaków. Główną zasadą kreowania dań Szefa kuchni Pinoli jest less is more.

Ważne:

– Używamy ziół z własnego ogrodu i szklarni.

– Wiele produktów sprowadzamy bezpośrednio z Włoch, miedzy innymi sycylijską oliwę extra vergine Biancolilla, Nocellara dell’Etna Bio oraz Nocellara dell’Etna Igp, wędliny, szynki San Daniele i Parma, sery np. pecorino toscano di grotta, sycylijska owcza ricotta salata, mozzarela fior di latte z Campanii, świeże trufle, cebula z Tropei, radicchio z Treviso, bakłażany, sycylijskie pomarańcze Tarocco, pistacje z Bronte, pomidory San Marzano, mąkę semola, sardele cantabrico, ryby, owoce morza.

– Robimy sami makarony i ravioli na urządzeniach La Monferrina w naszej pracowni makaronu. 100 % mąki semola i wiejskie jaja. Gnocchi, gnudi, wszelkie kluski robimy ręcznie.

– Sami sezonujemy mięso na steki w lodówkach Dry Ager.

– grillujemy na Big Green Egg.

dym

– Używamy mięsa wołowego z bydła karmionego tylko trawą i sianem, z wolnego wybiegu, szkockich ras Galloway i Highlander, zakontraktowanego u współpracującego z nami stale gospodarstwa rolnego. Kupujemy i przerabiamy całe zwierzęta z szacunkiem dla każdego kawałka.

– Używamy wyłącznie jagnięciny rasy Wrzosówka z ekologicznie czystych terenów.

– wykorzystujemy jaja wiejskie z wolnego wybiegu.

– codzienne wypiekamy sami chleby.

– robimy pizzę w stylu neapolitańskim, posiadamy piec utrzymujacy temperaturę 500 st. C oraz specjalną garownię-dojrzewalnię do ciasta-dojrzewanie 48-72 godziny w małej ilości drożdży.

– posiadamy system nalewania wina Winefit wykorzystujacy gaz obojętny Argon, w celu zabezpieczenia win przed dostępem powietrza i zapewnienia gościom maksymalnej świeżości podawanych win. Wino przechowywane jest w dedykowanych lodówkach.

– codziennie robimy lemoniady z sezonowych owoców.

– ciasta i składniki deserów przygotowuje dla nas cukiernia Gigi. Możecie być pewni, że używana tu wanilia pochodzi z Madagaskaru a mascarpone, masło i śmietana jest najwyższej jakosci.

Zapraszamy 🙂